Adam Jarzmik Quintet feat. Mike Moreno-On The Way Home

60.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Album
  • LP

Label: Audio Cave

Rok wydania: 2019

Nr kat: ACV-003-2019

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Po dwóch latach od bardzo dobrze przyjętej Euphorii, kwintet Adama Jarzmika powraca w… sekstecie. Spotkanie muzyków z uznanym jazzowym gitarzystą Mike’em Moreno skończyło się nagraniem wspólnej płyty i trasą koncertową, która rozpoczyna się w dniu premiery On The Way Home. Tak jak Euphoria wzbudzała szacunek dojrzałością kompozytorską lidera i niesamowitym zgraniem bardzo młodych przecież muzyków, tak On The Way Home to koronny dowód, że wszystkie zdobyte w międzyczasie przychylne recenzje, nagrody i wyróżnienia nie wzięły się znikąd.

Nowy krążek Adam Jarzmik Quintet jest płytą w pełni ukształtowanego, świadomego swojego potencjału składu. Przy tak mocnej chemii łączącej zespół, udział Mike’a Moreno w sesji mógł wydawać się nieco ryzykowny, jednak już od kompozycji otwierającej krążek nie ma wątpliwości, że amerykański gitarzysta idealnie wpasował się tu ze swoim stylem gry.

Na On The Way Home trafiło sześć autorskich kompozycji lidera. Pianista znany jest ze swojej ręki do zaraźliwie chwytliwych, a przy tym kompletnie pozbawionych banału melodii i nowe utwory tylko potwierdzają jego kompozytorski kunszt. Tym, co jednak wydaje się być największą wartością On the Way Home jest ogromny ładunek emocjonalny, który udało się zawrzeć w tej muzyce.


Tracklista:

1. Fingerstyle
2. Goose Bumps
3. Intro
4. Lullaby for Michalina
5. Rainforest
6. On the Way Home

Dostępność: Na stanie