Andrzej Korzyński / Holiday 80 / Pejzaż / Karol Aleksander-Niezłe Numery (Remixy i Bajery) EP

80.00 

Format: 
  • EP
  • 12"
  • Ltd

Label: The Very Polish Cut-Outs ‎

Rok wydania: 2022

Nr kat: TVPC013

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Andrzej Korzyński to kompozytor jedyny w swoim rodzaju. Autor wielu hitów z szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, współtwórca projektu Franek Kimono, patron legendarnej grupy Arp Life, stały muzyczny współpracownik Andrzeja Wajdy i Andrzeja Żuławskiego i osoba odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową do kultowej Akademii Pana Kleksa. Człowiek niezwykle kreatywny, pionier wprowadzający syntezatory do muzyki filmowej i popowej. Artysta wielu obliczy, projektów, muzyk niezwykle trudny do zaszufladkowania. Osoba wyjątkowa. Naprawdę niezły numer.

Dlatego nie może dziwić, że wytwórnia The Very Polish Cut-Outs zainteresowała się twórczością Mistrza. Mamy więc zaszczyt i przyjemność ogłosić wydanie oficjalnej winylowej epki „Niezłe numery – remixy i bajery”, zawierającej 4 zremixowane utwory z bogatego dorobku Andrzeja Korzyńskiego. Zostały one wybrane przez samego kompozytora spośród kilkunastu propozycji. Warto dodać, że wydanie takiej płyty od zawsze było marzeniem Zambona, założyciela TVPC, tym bardziej, że właśnie pierwszym editem, jaki kiedykolwiek wyszedł spod jego rąk był edit kawałka „Baby Bump” z repertuaru wspomnianego na początku zespołu Arp Life.

Płyta „Niezłe numery” zawiera 4 precyzyjnie pocięte i dopieszczone wersje oryginalnych utworów, za które odpowiadają znani i lubiani producenci związani od dawna z labelem z charakterystycznym logo koguta. Strona A zawiera 2 absolutne bangery stworzone przez chłopaków z duetu Holiday 80 w oparciu o piosenki z repertuaru widmowego projektu Zenek Czubaty (jego następcą stał się Franek Kimono). Z kolei strona B proponuje bardziej refleksyjne spojrzenie utrzymane w klimacie downtempo i podzielona jest między dwóch producentów: Pejzaża, którego interpretacja utworu „Monika” zanurzona jest głęboko w stylistyce slo-mo oraz Karola Aleksandra, nadającego utworowi „Welwet” swój autorski nu-disco sznyt.

Za piękną okładkę jak zwykle odpowiada stały współpracownik labelu Bartek Szymkiewicz.

Planowana data premiery: 17.02.2022


Tracklista:

a1 Zenek Czubaty – Do You Like Henky Penky Love (Holiday 80 Edit)
a2 Zenek Czubaty – Tylko Punk Rock (Holiday 80 Edit)
b1 Andrzej Korzyński – Monika (Pejzaż Edit)
b2 Arp Life – Welwet (Karol Aleksander Edit)

Dostępność: Na stanie