Etnobotanika-Fruwający Przestępca (Preorder)

90.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Album
  • LP

Label: Superkasety Records

Rok wydania: 2021

Nr kat: SPRK001

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


„W kolekcji starych kaset domu działkowicza, pomiędzy archiwalnymi nagraniami wsadów Michała Jordana, audycjami Wojciecha Manna oraz czarno-białymi teledyskami De Mono, znajdowała się również pewna zielona kaseta z podpisem ETNOBOTANIKA.
Jakieś dziwne. Nikt z nas nie pamiętał, żeby była tam wcześniej. Nikt nawet nie wie, kiedy została nagrana. Zdecydowaliśmy się opublikować ten materiał jeszcze przed zachodem słońca.”

ETNOBOTANIKA to tajemniczy duet ze stolicy Górnego Śląska, który jedną nogą stoi twardo na gruncie muzyki elektronicznej, a drugą bada tereny sampli i hip-hopu. Ich wzrok i uszy zwrócone są ku skrawkom przeszłości – fragmentom starych polskich filmów, na wpół zapomnianym serialom, wyrywkom z mniej i bardziej znanych rodzimych piosenek nagranych przed laty. Te wszystkie skojarzenia i tropy znajdziemy na ich debiutanckiej płycie długogrającej – „Fruwający przestępca”. Album wydany nakładem Superkasety Records to kolaż melodii i dźwięków znanych, ale zarazem brzmiących obco i budzących niepokój. Duet zabiera słuchaczy w podróż, ale nie tylko w bujną krainę nostalgii, także na nowe terytoria gatunkowe. Usłyszymy tu zupełnie inne, osobne wręcz podejście do techniki samplowania i łączenia beatmakerskich praktyk z instrumentami i brzmieniem współczesnej muzyki elektronicznej. „Fruwający przestępca” to zestaw utworów, które równie skutecznie pobudzą wyobraźnię w domowym zaciszu, jak i ciało w klubowych półcieniach

 

Spodziewana data premiery: 23.06.2021


Tracklista:

A1. Leśny Jazz
A2. Natura 2000
A3. Miły Wieczór
A4. Wakacje
A5. Mikroprocesory
A6. Ostatni Lot
B1. Fruwający Przestępca (Spokojnie)
B2. Saturn Zimnem
B3. Caramba
B4. Liczę Marki
B5. Święta Góra
B6. Medytacja
B7. Zakończenie Programu

Dostępność: Na stanie