Henryk Debich / Orkiestra PRiTV Łódź-City (1978)

80.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Album
  • LP
  • Comp

Label: GAD Records

Rok wydania: 2020

Nr kat: GAD LP 033

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


W połowie lat 70. łódzka Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji pod batutą Henryka Debicha nie miała sobie równych. Niestety, wtedy tylko drobna część jej dorobku ujrzała światło dzienne. Czas zapomnianym taśmom przywrócić należny blask – zaczynamy od roku 1978. Zapraszamy pomiędzy pnące się w górę blokowiska, kuchnie w boazerii i pulsujące światła dyskotek.

Orkiestra PRiTV w Łodzi, mimo dwudziestu pięciu lat stażu, odkrywała się na nowo i z każdym kolejnym rokiem brzmiała coraz nowocześniej i ciekawiej, idealnie wpasowując się w szybującą do góry Polskę ze szkła i stali. Nagrywała dyskotekowe utwory, oparte o pulsujący rytm perkusji, eksploatowała okolice funku, ale też rozbudowane formy filmowym wręcz charakterze. „City” pokazuje szeroki wachlarz dokonań orkiestry Henryka Debicha zrealizowanych w 1978 roku, rozpoczynając jednocześnie dłuższą, rocznikową wędrówkę po obszernych archiwach Orkiestry.

Materiał pochodzi z oryginalnych, archiwalnych taśm Orkiestry z archiwum Polskiego Radia Łódź. Całość została zremasterowana.


Tracklista:

1. Marmyszka
2. Z pustego w próżne
3. Z tobą w górach
4. City
5. Perforowany parmezan
6. Obsydian
7. UFO
8. Podzwonne
9. W zaułkach Oviedo
10. Chorał i finał

Dostępność: Na stanie