Jerzy Milian / Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach-Nemezja (Limited Splatter)

130.00 

Format: 
  • Album
  • LP
  • Ltd
  • Splatter

Label: GAD Records

Rok wydania: 2024

Nr kat: GAD LP 086

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Czwarta część serii płyt dokumentujących instrumentalne przygody Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana to kolejna podróż do czasów wysmakowanych aranżacji i tanecznych rytmów. W programie soczysty funk, radosne disco oraz zaskakujące covery Bee Gees i Beatlesów.

„Nemezja” zbiera nagrania Orkiestry z końca lat 70. minionego stulecia. To okres, kiedy zmieniała się i muzyka, i skład personalny grupy. Dla Jerzego Miliana była to okazja, aby pierwotny skład powoli przekształcać w rasowy big-band. Zanim do tego jednak doszło, w latach 1978-79 Orkiestra zrealizowała kolejną porcję instrumentalnych nagrań. To w dużej mierze zwierciadło, w którym odbijają się zarówno fascynacje poszczególnych kompozytorów, jak i trendy obecne w europejskiej muzyce rozrywkowej dekady. Są tutaj i filmowe wręcz partytury Andrzeja Marko, dyskotekowo-funkowe pomysły Andrzeja Minkacza, barwne impresje Witolda Ciechanowicza, a także kilka interesujących coverów – od Bee Gees, przez Joe Dassina po The Beatles.

Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Radia Katowice. W książeczce krótki szkic na temat nagrań i niepublikowane wcześniej zdjęcia.

EDYCJA LIMITOWANA – KOLOROWY SPLATTER – 100 SZTUK.


Tracklista:

A1 Posejdona Humory
A2 Parasolki Z Cherbourga
A3 Zagadkowy Paw
A4 Człowiek Z Livadero
A5 Łysy W Kołysce
A6 Nemezja
A7 Pan Prominent
B1 Hey Jude
B2 Barabara
B3 How Deep Is Your Love
B4 Wędrująca Mrówka
B5 Bernina
B6 Czarne Lusterko
B7 Indian Summer

Dostępność: Na stanie