Kroniki Filmowe (Polish Library Music 1963-78) (Limit Kolor)

155.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Album
  • Coloured Vinyl
  • Comp
  • LP
  • Ltd
  • Multicolour

Label: GAD Records

Rok wydania: 2018

Nr kat: GAD LP 015

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Muzyka ilustracyjna, użytkowa przez lata była traktowana jako produkcje drugiej jakości. Wystarczyło jednak wsłuchać się w utwory, jakie towarzyszyły kolejnym wydaniom Polskiej Kroniki Filmowej, by zrozumieć jak wiele pereł czeka na odkrycie. A gdyby tak pozbyć się głosu lektora, pozbyć się obrazu i zostawić samą muzykę? „Kroniki filmowe” to podróż do alternatywnego wymiaru polskiej muzyki rozrywkowej.

Soul Service DJ Team, znany z doskonałych kompilacji z polskim funkiem (i nie tylko), przedarł się razem z GAD Records przez archiwa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, wybierając spośród licznych sesji trzynaście unikatowych utworów. „Kroniki Filmowe” przynoszą muzykę o bardzo szerokiej rozpiętości stylistycznej: od dźwiękowych eksperymentów Augustyna Blocha i Mateusza Święcickiego, przez swingujące tematy Polish Jazz Quartetu i Kwintetu Bogusława Rudzińskiego po rockowo-funkowe szaleństwa SBB i Waldemara Parzyńskiego z Novi Singers. Znalazły się tutaj i legendarne składy big-bitowe (Czterech), jak i duże radiowe zespoły (Orkiestra PRiTV w Poznaniu pod dyr. Zbigniewa Górnego). To wszystko składa się na wielobarwną, intrygującą mozaikę pulsującą tysiącem barw.

Materiał zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W książeczce szkic o polskiej muzyce ilustracyjnej. Okładkę przygotował Dawid Ryski.


Tracklista:

A1. Grupa Organowa Krzysztofa Sadowskiego – Niebo z blachy fałdowanej
A2. Klan – Nie stało się nic
A3. Czterech – Trzecia katarakta
A4. Kwintet Bogusława Rudzińskiego – Rahat Łukum
A5. Polish Jazz Quartet – Złośnica
A6. Zespół Waldemara Parzyńskiego – Wszystkie moje dzieci
B1. Augustyn Bloch – Kosmos
B2. Zespół Mateusza Święcickiego – Halo Wenus
B3. High Water Mark – Wysoki poziom wody
B4. Zespół Mateusza Święcickiego – Złota czerń
B5. Orkiestra PRiTV w Poznaniu, dyr. Zbigniew Górny – Chcę być taki jaki jestem
B6. SBB – Fortepian na jednej nodze

Dostępność: Brak w magazynie