Miles Davis-Rubberband

100.00 

Gatunek: 
Format: 
  • 2xLP
  • Album

Label: Warner

Rok wydania: 2019

Nr kat: 603497850778

Press: Europe

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Miles Davis w 1985 roku zadziwił muzyczny świat, gdy po 30 latach opuścił wytwórnię Columbia, by związać się z Warner Bros Records. W październiku tego samego roku w studiach Ameraycan w Los Angeles zaczął pracę nad albumem „Rubberband”. Podczas sesji wspierali go producenci Randy Hall i Zane Giles. Realizowana płyta miała być drastycznym odejściem od dotychczasowego stylu jazzmana. Davis nacisk kładł na funkowe rytmy i soulowy groove. Co więcej, do udziału planował zaprosić kilkoro wokalistów, w tym Ala Jarreau czy Chakę Khan. Materiał nie został wówczas wydany, a Miles Davis rozpoczął pracę nad płytą „Tutu”, która trafiła do sprzedaży w 1986 roku.

W 2018 roku, fani Davisa poznali próbkę zaginionego materiału w postaci EP-ki „Rubberband”, która ukazała się z okazji Record Store Day, a także została udostępniona w formacie cyfrowym. Dokładnie 6 września, nakładem Rhino premiery doczeka się cały, składający się z 11 utworów album „Rubberband”. Materiał dostępny będzie na CD, w formacie cyfrowym oraz na 180-gramowym podwójnym winylu.

Dzieło zostało ukończone przez producentów Halla i Gilesa, a także siostrzeńca Milesa Davisa, Vince’a Wilburna Jr., który podczas oryginalnej sesji w latach 1985-86 grał na perkusji.

„Wujek Miles byłby dumny” – zapewnia Vince Wilburna Jr. „Randy, Zane, ja i wszyscy zaangażowani, włożyliśmy serce i duszę w „The Rubberband Of Life”.” – dodaje.

W 2017 roku, 32 lata po tym, jak Davis zaczął nagrywać „Rubberband”, Hall, Giles i Wilburn Jr ruszyli z pracami mającymi na celu dokończenie dzieła. W ostatecznej wersji pojawiło się kilkoro gości w tym 12-krotnie nominowana do Grammy Ledisi oraz Lalah Hathaway, córka legendarnego soulowego muzyka, Donny’ego Hathawaya.

W studiu, Milesa Davisa grającego na trąbce i klawiszach – wspierali klawiszowcy Adam Holzman, Neil Larsen i Wayne Linsey; grający na instrumentach perkusyjnych Steve Reid; saksofonista Glen Burris oraz wspomniany Wilburn Jr na bębnach. Rolę inżyniera dźwięku podczas sesji pełnił laureat Grammy, Reggie Dozier, którego brat Lamont Dozier, był częścią legendarnej ekipy Holland-Dozier-Holland, zajmującej się pisaniem piosenek dla artystów wytwórni Motown.    


Tracklista:

A1 Rubberband Of Life Feat: Ledisi 5:43
A2 This Is It 4:36
A3 Paradise Feat: Medina Johnson 6:10
B1 So Emotional Feat: Lalah Hathaway 5:18
B2 Give It Up 6:28
B3 Maze 4:11
C1 Carnival Time 4:24
C2 I Love What We Make Together Feat: Randy Hall 5:05
C3 See I See 4:19
D1 Echoes In Time / The Wrinkle 9:25
D2 Rubberband 6:10

Dostępność: Brak w magazynie