Piotr Komosiński-Wietrzne Historie (Limited Black Vinyl)

120.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Album
  • LP
  • Ltd
  • Black Vinyl
  • 180 Gram

Label: PKR

Rok wydania: 2024

Nr kat: PK001LP

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Piotr Komosiński „Wietrzne Historie”

„Czasem w samotności, gdy wsłucham się w siebie, czuję napływ dźwięków, które dają się zamienić na głosy instrumentów. Słyszę opowiadaną przez nie historię, która jak wiatr, po chwili, odchodzi i przynosi inną, a potem kolejną i… kolejną. Takie są moje „Wietrzne historie”.

Kilka słów od autora i o autorze:

„Wietrzne historie” jest to płyta, która powstała na 30-lecie mojej przygody z muzyką, materiał na niej zawarty to moje kompozycje, jest ich 12. W kilku utworach gościnnie pojawia się trąbka. Oficjalna premiera płyty miała miejsce 1.09.2023 roku. Wydawnictwo własne. Teraz ukaże się ten materiał na czarnej płycie!

Piotr Komosiński (ur. w 1976) pochodzi z Ciechocinka, jest basistą, kompozytorem, muzykiem z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma wiele płyt autorskich oraz takich, w których pojawił się gościnnie. W swojej już 30 letniej przygodzie z muzyką występował/występuje w wielu zespołach, między innymi Potty Umbrella, Hotel Kosmos, Ex Usu, Indivi-Duo, Die Perspektive oraz POLA. Gościnnie jako basista pojawiał się też podczas koncertów z takimi zespołami jak Variete czy Zdrowa Woda. Zagrał wiele koncertów, które miały miejsce w różnych zakątkach świata. Poza rodzimym podwórkiem występowałem także w Kanadzie, Holandii, Szkocji, Anglii czy Irlandii. Z wykształcenia jest fotografem co sprawia, że muzyka, którą tworzy staje się bardzo obrazowa i przestrzenna. Jest założyciel grupy fotograficznej B1, z którą wystawia swoje prace w galeriach na terenie całej Polski.

Piotr Komosiński – kompozycje, kontrabas, bas, ukulele basowe,
kalimba, elektronika, dźwięki wiadome-niewiadome.
Michał PanMajk Mike – trąbka 4, 5, 9, 11
Wojciech Jachna – trąbka 8

Miks – Piotr Komosiński, Szymon Swoboda
Master – Studio Vintage Records – Szymon Swoboda

Nakład limitowany: 200 szt.

Odsłuch: https://piotrkomosinski.bandcamp.com/album/wietrzne-historie

Planowana premiera i wysyłka płyty: 29.06.2024


Tracklista:

1. Wejście
2. Człowiek w słońcu
3. Niepokój 1
4. W drodze
5. Wietrzne historie
6. Poruszenie
7. Niepokój 2
8. Przestrzeń
9. Drepcząc po okolicy
10. Odmienny
11. Wyciszenie
12. Wyjście

Dostępność: Na stanie