SBB-Jerzyk

80.00 

Format: 
  • Album
  • LP

Label: GAD Records

Rok wydania: 2020

Nr kat: GAD LP 029

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Jeden z sześciu (!) premierowych materiałów studyjnych, jakie SBB zrealizowało w 1977 roku. Wydany oryginalnie tylko na kasecie „Jerzyk” pokazuje zespół w krótszych, porywających formach. Funkowe gitary, rozbujane rytmy i kaskady instrumentów klawiszowych do dzisiaj zachwycają! Po raz pierwszy w historii na płycie winylowej.

Legenda polskiego rocka w latach 70. oprócz rozbudowanych, progresywnych suit, chętnie realizowała nagrania krótsze, w których dawała upust innym fascynacjom. Materiał, który wiosną 1977 roku ukazał się na kasecie „Jerzyk”, to krótkie utwory, w których SBB inspirowało się funkiem, fusion i ówczesną muzyką rozrywkową. To nagrania pełne ciekawych zabaw brzmieniem i rytmiką, zaopatrzone w piękne, nierzadko chwytliwe melodie i – ponad wszystko – pozostające wciąż utrzymane w tak charakterystycznej dla SBB stylistyce.

„Jerzyk” powraca w zremasterowanej formie, przygotowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia w Opolu. Pierwszy raz ukazuje się na płycie winylowej – w czarnej i kolorowej wersji, wzbogaconych o dodatkowy insert.

Notka techniczna: W nagraniu „Władkowa kołysanka” fragment wokalizy Józefa Skrzeka jest przesterowany – tak niestety został ten utwór zarejestrowany i zmiksowany w 1977 roku, nigdy tego nie poprawiono. Oryginalne wieloślady nie istnieją, dlatego musimy niestety do dziś godzić się na te kilka drapiących po uszach sekund.


Tracklista:

A1 Jerzyk 3:21
A2 Kijek 3:32
A3 Oddech 5:54
A4 Taniec Bulibara 4:27
A5 Garbusek 2:37
B1 Palamakia 6:55
B2 Wołanie O Podkład 4:05
B3 Janek 3:51
B4 Władkowa Kołysanka 4:52

Dostępność: Na stanie