Warrior King / Vanessa Bongo / K-Jah Sound-Sing Another Psalm / Power Ignite

45.00 

Gatunek:    /  Podgatunek: 
Format: 
  • Single
  • 7"
  • 45 RPM

Label: World A Reggae Records

Rok wydania: 2019

Nr kat: WAR03

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


11 utworów najwyższej jakości na 6 winylowych singlach 45rpm… To jest efekt współpracy dwóch fanatyków Reggae łączących swe siły by promować muzykę Reggae.

W 2018 roku, polski producent K-Jah Sound (Krystian Walczak) oraz holenderski promotor reggae Danny Creatah z portalu World A Reggae rozpoczęli współpracę nad wspólnym projektem, którego efektem jest wspaniały WORLD A REGGAE RIDDIM 2019.

Kiedy autorzy projektu usłyszeli pierwszą wersję wokalną zaśpiewaną przez bardzo utalentowanego jamajskiego artystę Runkusa jasne było, że ten riddim ma olbrzymi potencjał.

Założeniem projektu było zaprezentowanie na tej wyśmienitej korzennej kompozycji wokalistów, których możemy zaliczyć do weteranów muzyki reggae jak i wschodzące młode talenty.

Jesteśmy bardzo dumni, że w tym przedsięwzięciu znalazły się takie nazwiska jak: Luciano, Warrior King, Lutan Fyah, Gentleman czy Bushman. Nie zabrakło kobiecego akcentu w postaci dwóch wspaniale śpiewających wokalistek – Tamiki oraz Vanessy Bongo.

Kolejnymi muzycznymi czarodziejami tego projektu są Runkus i Christos DC, obdarzeni unikalnymi głosami Droop Lion oraz Kamau Imhotep jak i wokalista z polskiego zespołu Etna Kontrabande – Jaras.

Po dwóch latach pracy Riddim jest gotowy aby ujrzeć światło dzienne i 1 października będzie miał globalną premierę dzięki współpracy z dystrybutorem Zojak World Wide (USA). Ale zanim to nastąpi World A Reggae i K-Jah Sound podjęli decyzję, że projekt ten pojawi się najpierw w formie winylowej zgodnie z regułą ”Vinyl First”. Od 1 września pierwsze 6 utworów miało swoją premierę i są one dostępne na winylach dzięki World A Reggae Records z Holandii.

Muzycy biorący udział w nagraniach: D’Roots Brothers, Jerzy Słomiński, Radek Ciurko, Tomasz Wójcik, Szymon Chudy, K-Jah Sound, Umberto Echo, Studio As One, Brian Falkowski, Paul Hamilton, Joe Brotherton, I Grades.


Tracklista:

A. Warrior King – Sing Another Psalm 3:53
B. Vanessa Bongo – Power Ignite 3:55

Dostępność: Na stanie