Warsaw Afrobeat Orchestra-Antibody (Limited Edition Transparent Green Vinyl)

100.00 

Format: 
  • Album
  • LP
  • Ltd
  • Green

Label: Scriptology

Rok wydania: 2020

Nr kat: ANTI-GREEN

Press: Polska

Stan płyty: Mint (M)   /   Stan okładki: Mint (M)


Nagrania Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) słychać w audycjach radiowych na całym świecie. W BBC zauważył ich Gilles Peterson, na „Innych Brzmieniach” supportowali Tony’ego Allena, znanego perkusistę Feli Kutiego. 15 października ukazał się trzeci album zespołu pt. „Antibody”.

Materiał jest w dużej mierze kontynuacją wcześniej obranej drogi, czyli zachowania elementów muzyki europejskiej na gruncie afrobeatu. Eklektyzm, łączenie stylów i gatunków to cechy twórczości WAO. Nowością jest bardziej liberalne podejście do aranżacji i kompozycji, a jednocześnie większa dbałość o naturalność brzmienia i brak nadprodukcji podczas realizacji nagrań.

– Mimo że zespół jest mocno osadzony w muzyce afrobeatowej, nieustannie się rozwija, szukając nowych brzmień oraz technik wykonawczych. Dlatego postanowiłam połączyć własną wizję, bardziej popową, z afrobeatem, starając się jednak zachować jak najwięcej elementów, które WAO charakteryzuje – mówi kompozytorka, Agata Dąbrowska.

– ‘Antibody’ jest przewrotnym tytułem fabularnego albumu o codziennych przygodach człowieka, który nie umie. Może i chciałby, ale będąc takim przecież wspaniałym, bywa nieudolny. Oszukuję swoje ciało a ono nie pozostaje mi dłużne. Dostarcza mi wszystkiego, co niezbędne a ja w zamian serwuję mu brak szacunku i z rozbuchaną zuchwałością nadużywam jego gościnności. Nieuważność, nieadekwatne do wydarzeń reakcje, tępe bezrefleksyjne zachowania. Nieuświadomiona przemoc na sobie lub innych w parze z tęsknotą za organicznymi odruchami – za śmiechem zamiast agresji, za zadowoleniem i dystansem zamiast chronicznego sfrustrowania i zawiedzionych oczekiwań – dodaje Anna Piotrowska, autorka tekstów WAO.

Premiera: 30.10.2020


Tracklista:

01 Invitation
02 Cortisol
03 Gag
04 Vacuum
05 Survival
06 Tsunami
07 Validity
08 Body
09 Dissolution
10. WAO

Dostępność: Na stanie